Edukacja, rozwój, rodzina, profilaktyka

Gry Lonpos są doskonałe dla Ciebie i Twojej rodziny!

Ćwiczenia umysłowe mam oczekujących narodzin swych dzieci  wspomagają rozwój komórek mózgowych u nienarodzonych jeszcze maluszków. Ćwiczenia umysłowe dzieci rozwijają możliwości logicznego myślenia. Wspólna zabawa dzieci z rodzicami to idealny sposób na wzmocnienie wzajemnych relacji i rozwój zdolności do nauki u dzieci. Ćwiczenia umysłowe studentów wspierają zdolności do nauki oraz kształtują inteligencję matematyczno-logiczną. Ćwiczenia umysłowe osób starszych zapobiegają zanikom pamięci i chorobie Alzheimera. Ćwiczenia umysłowe pomagają zwiększyć wydajność w pracy, są przyjemną a jednocześnie bardzo pożyteczną formą rozrywki, doskonałym sposobem na nudę i czas spędzany w samotności. Ćwiczenie umysłu przynosi więcej korzyści, niż możesz sobie wyobrazić. Układanka Lonpos to znakomity, a co najważniejsze skuteczny sposób na ćwiczenie Twojego umysłu!

Proces edukacji

Proces wychowania i edukacji dzieci jest bardzo złożony i trudny. Brak motywacji do nauki, spowolnione tempo pracy, łatwe zniechęcanie się i „bujanie w obłokach” to typowe objawy zaburzenia  koncentracji u dzieci. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że jest sposób, by mu zaradzić. Często rodzice zastanawiają  się jak można stymulować umysł dziecka. Dostępnych jest wiele metod, jednakże większość z nich opiera się na przymusie siedzenia przy książkach lub stosowania innych technik, które dziecku przynoszą oprócz oczywiście korzyści również znudzenie i zniechęcenie. Dziecko musi chcieć, a żeby chcieć, to metoda musi być zabawna, przyjemna, nie trudna, a rodzice nie mogą go do niej zmuszać. Dzięki układankom Lonpos dziecko bawiąc się jednocześnie się uczy i rozwija takie cechy swojego mózgu jak pamięć, koncentracja, wyobraźnia, kreatywność oraz inteligencja.
Większość nauczycieli i ekspertów w dziedzinie edukacji zgadza się ze stwierdzeniem, iż znaczna część zdolności naszych dzieci może zostać  nabyta poprzez zabawy i gry edukacyjne. Umiejętność koncentracji, logicznego myślenia, wyciągania wniosków, kreatywność oraz cierpliwość to cechy, które nabyte w dzieciństwie procentują w późniejszym życiu zawodowym. Zasługują zatem na szczególną troskę ze strony rodziców. Poprzez wspólne granie, dzieci czują się ważne, gdyż w ich oczach zasługują na czas i uwagę rodziców, a rodzice mają sposobność motywowania dzieci do podejmowania wysiłku i wyzwań. Każda pochwała dziecka po rozwiązaniu problemu umacnia jego pewność siebie i buduje wiarę w swoje możliwości. Każde trudniejsze zadanie uczy cierpliwości, a dzięki zachęcie rodziców także wytrwałości w rozwiązywaniu problemu. To z kolei, wpływa pozytywnie na kształtowanie postawy dzieci wobec zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zatem, nie rozwiązanie zadania jest najważniejsze, ale sam proces dochodzenia do niego, który oprócz tego, iż jest świetną rozrywką stwarza możliwości nabycia i rozwoju szczególnie ważnych zalet.
Wspólna zabawa dzieci z rodzicami to idealny sposób na wzmocnienie wzajemnych relacji i rozwój zdolności do nauki u dzieci. Układanie klocków to czas spędzony niezwykle efektywnie. Już 30 minut układania dziennie pomaga w utrzymaniu koncentracji i uczy cierpliwości.

Jak grać razem z dzieckiem?

Krok 1- Razem ułóżcie w kasetce konfigurację startową dla danego zadania
Krok 2- Poproś dziecko, by ułożyło pozostałe klocki tak, by wypełniły całą kasetkę
Krok 3- Jeśli dziecko nie potrafi od razu znaleźć rozwiązania, podpowiedz mu i udzielaj wskazówek
Pamiętaj jednak, by bezpośrednio nie rozwiązywać problemu wyręczając młodego gracza!
Pamiętaj, by pochwalić dziecko, gdy tylko uda mu się rozwiązać zadanie! To bardzo pomaga w budowaniu pewności siebie!

Optymalny czas grania dla dzieci

Większość inteligentnych dzieci trudno jest zainteresować czymś na tyle, by poświęciły danemu zadaniu więcej uwagi. By utrzymać ich zaciekawienie a jednocześnie trenować cierpliwość i zdolność utrzymania koncentracji należy ograniczać czas grania do max. 40 minut dziennie. W przypadku dzieci poniżej 8 roku życia zalecany czas dziennej zabawy to od 8 do max.20 minut. Limitowanie czasu gry pozwoli zachować niesłabnące zainteresowanie dzieci.

Co robić, gdy dziecko nie potrafi rozwiązać zadania?

Nawet bardzo inteligentne dzieci mają czasem trudności w procesie rozwiązywania problemu. Rodzice powinni wtedy otoczyć je zrozumieniem i zachęcić do podjęcia wysiłku. W żadnym wypadku nie należy rozwiązywać zadania wyręczając dziecko. Dzieci mają możliwość ćwiczenia umysłu jedynie poprzez proces myślenia. Nawet jeśli nie potrafią szybko znaleźć rozwiązania, ich mózg stymulowany jest do pracy, a one  uczą się przy okazji cierpliwości. Dzięki troskliwej zachęcie rodziców, dzieci chętnie podejmują wyzwanie ponownie, a ich satysfakcja z sukcesu jest tym większa, im więcej wysiłku włożyły w jego osiągniecie. 
Podejmując kolejne wyzwania dzieci uczą się:

  1. odpowiedzialnego podejmowania decyzji
  2. konfrontacji z problemem zamiast unikania trudności
  3. poszukiwania możliwości rozwikłania problemu
  4. wyrażania swoich pomysłów
  5. wytrwałości w dążeniu do celu
  6. koncentracji i cierpliwości
  7. dyscypliny i samokontroli
  8. pokonywania trudności

Dla mam oczekujących narodzin swojego dziecka

Naukowcy dowiedli, iż ćwiczenia umysłowe podejmowane przez mamy oczekujące narodzin swojego dziecka wpływają korzystnie na rozwój komórek mózgowych mającego się narodzić maluszka. Nawet w bardzo wczesnym stadium ciąży maluszek odbiera sygnały nadawane przez mózg mamy (edukacja prenatalna). Mamy, które podejmują ćwiczenia umysłowe w tym szczególnym okresie wpływają bezpośrednio na rozwój komórek mózgowych swojego dziecka, stymulują zdolności do nauki i zdobywania wiedzy w przyszłości.

Profilaktyka choroby Alzheimera

Kłopoty z zapamiętywaniem, niechęć do kontaktów z ludźmi to mogą być pierwsze objawy choroby Alzheimera. Coraz więcej dowodów naukowych wskazuje na to, że przed chorobą Alzhaimera może nas uchronić zwiększona aktywność - fizyczna, ale przede wszystkim umysłowa. Stymulacja umysłu zwalnia postęp demencji, utratę pamięci i słabnięcie wzroku. Naukowcy stoją na stanowisku, że aby do późnej starości cieszyć się dobrą pamięcią należy dodatkowo serwować swojemu umysłowi systematyczną gimnastykę intelektualną. Gry Lonpos to doskonały sposób dla starszych osób, by każdego dnia podjąć wysiłek umysłowy.