Gra logiczna Lonpos 864

Układanka Lonpos 864 została zaprojektowana specjalnie, by ćwiczyć sprawność umysłową oraz wszystkie rodzaje inteligencji: logiczną,  wizualno-przestrzenną oraz ruchową. Gra zawiera aż 864 dwuwymiarowe zadania podzielone na 8 poziomów trudności.

W pudełku znajdziesz 12 kolorowych klocków o różnych kształtach, kasetkę oraz trzy książeczki z zadaniami. W każdej książeczce znajduje się 288 wyzwań. Lonpos 864 oprócz ilości zadań różni się od pozostałych tym, że do ich rozwiązania nie należy używać wszystkich klocków, ale zgodnie z wybraną opcją (książeczką) odłożyć wskazany klocek, a pozostałe ułożyć tak, by wypełniły całą kasetkę.

Gra logiczna Lonpos 864 posiada duże klocki, dzięki temu jest szczególnie lubiana przez najmłodszych oraz osoby starsze wiekiem.

Jak grać?

  1. Wyjmij wszystkie klocki z kasetki
  2. Wybierz jedną z trzech książeczek i odłóż wskazany klocek do górnej części kasetki
  3. Zamknij wieczko i zapomnij o schowanym klocku, gdyż do rozwiązania wszystkich 288 zadań z tej książeczki nie będzie Ci on potrzebny
  4. Wybierz zadanie z książeczki (najlepiej  zacznij od pierwszego)
  5. Ułóż konfigurację startową zgodnie z przedstawioną ilustracją
  6. Ułóż pozostałe klocki tak, by wypełniły całą kasetkę. Pamiętaj, iż konfiguracji startowej nie należy zmieniać!
Gra logiczna Lonpos 864 2D - kroki 2 Gra logiczna Lonpos 864 2D - kroki 3 Gra logiczna Lonpos 864 2D - kroki 4

Zwróć uwagę na kolory i litery alfabetu, które odpowiadają poszczególnym klockom. Teraz znacznie łatwiej będzie Ci ułożyć konfiguracje startowe.

W załączonych książeczkach pod każdym zadaniem znajdziesz miejsce, gdzie możesz wpisać czas rozwiązania zadania oraz datę Twojego sukcesu. Jeśli chcesz zapamiętać rozwiązanie, możesz pomalować puste pola na ilustracji zadaniowej zgodnie z kolorami klocków, które ułożyłeś. Możesz  też oznaczyć pola literami alfabetu odpowiadającymi poszczególnym klockom.

Rzuć wyzwanie znajomym!

Wybierz poziom trudności, rzuć kostkami do gry i odczytaj z książeczki numer zadania dla kolejnego gracza!